Search
Main » 2008 » Septembar » 11 » Ćirini lavovi demolirali Estoniju sa 7:0 !
22:49:33
Ćirini lavovi demolirali Estoniju sa 7:0 !
Najveća pobjeda u istoriji. Hettrik Zvjezdana Misimovića. Stadionom Bilino polje odjekivalo Ćiro,Ćiro

Reprezentacija BiH je sa 7:0 pobjedila Estoniju u drugom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvnestvo 2010. godine. Utakmicu na zeničkom stadionu Bilino polje obilježila je najveća pobjeda reprezentacije BiH u istoriji, hettrik Zvjezdana Misimovića te ovacije punog stadiona upućene selektoru Miroslavu Ćiri Blaževiću.

Golove za našu reprezentaciju postigli su Zvjezdan Misimović u 25. ,29. ( jedanaesterac) i 57. minutu, Zlatan Muslimović u 58. , Edin Džeko u 60 i 72. minuti, te Senijad Ibričić u 88. minutu.

Poslije utakmice Ćiro Blažević je poručio da reprezentacija mnogo duguje navijačima, te u svom stilu naglasio da je igračima prije utakmice poručio da "trebaju zabiti pet komada pa će morati kazniti one koji su dali šesti i sedmi gol".